POMBE SIYO MAJI

Grace Mshanga
Wisdom&Wellness Supervisor

Temeke & Ubungo Dar-es-Salaam

Msemo huu unawaasa watu hasa vijana wasijiinigize kwenye tabia ya kunywa pombe kwa sababu ya athari zitokanazo na matumizi ya pombe.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: